STREFA SPOŁECZNA

 
Zapraszamy do STREFY SPOŁECZNEJ, która powstanie w Gdańsku podczas Święto Wolności i Demokracji, w dniach 29–30 sierpnia 2020 roku.

Przed rokiem, podczas Święta Wolności i Solidarności zorganizowanego z okazji rocznicy wyborów 4 czerwca 1989, na terenie sąsiadującym z Europejskim Centrum Solidarności powstała STREFA SPOŁECZNA – unikatowa w skali Polski przestrzeń spotkania osób i organizacji o różnych wrażliwościach społecznych i politycznych. Wspólny czas spożytkowaliśmy na wymianę doświadczeń, prezentację inicjatyw społecznych i obywatelskich realizowanych w Polsce oraz za granicą, spotkania aktywistów z obywatelkami i obywatelami oraz debaty. Celem nadrzędnym była prezentacja idei i różnych punktów widzenia w lekkiej, przyjaznej formule.

Nie wyobrażamy sobie, żeby ta formuła, przyjęta z entuzjazmem przez prawie 40 tys. odwiedzających, nie została powtórzona nawet w symbolicznej wersji podczas obchodów 40. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. Dlatego dziś zapraszamy Was do podobnej aktywności – ograniczonej wielkością do wytycznych związanych z epidemią COVID-19.

JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁA STREFA?
STREFA SPOŁECZNA 2020 będzie zlokalizowana w plenerze, nieopodal Europejskiego Centrum Solidarności. Gościć będziemy blisko 50 organizacji, ruchów, inicjatyw. Przygotujemy miejsce do aktywnej prezentacji, gdzie będzie możliwe prowadzenie warsztatów branżowych. Główne działania zaplanowaliśmy na dni 29–30 sierpnia (sobota – niedziela) w godzinach 10:00–19:00.

Szczegółowy program opublikujemy już niedługo.